flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Хортицький районний суд м. Запоріжжя

8 - 12 вересня 2014 р. в м. Дніпропетровськ пройшла підготовка спеціалістів кадрового забезпечення місцевих загальних та апеляційних судів в якому прийняла участь заступник керівника апарату Токмацького районного суду Запорізької області Москвіна Ю.С.

15 вересня 2014, 09:38

8 - 12 вересня 2014 року в місті Дніпропетровську місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України провело підготовку спеціалістів кадрового забезпечення місцевих загальних та апеляційних судів в якому прийняла участь заступник керівника апарату Токмацького районного суду Запорізької області Москвіна Ю.С. та отримала Сертифікат Національної школи суддів України.

Для проходження підготовки прибуло 11 спеціалістів кадрового забезпечення місцевих загальних та апеляційних судів Дніпропетровської та Запорізької областей.

Вітальними словами підготовку відкрила директор Дніпропетровського регіонального відділення Алла Баштанник.

Для проведення підготовки викладачами було запрошено суддю Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Дмитра Чулініна, суддю Апеляційного суду Дніпропетровської області у відставці Дмитра Преду, помічника голови Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Олексія Нестеренка, начальника відділу документування, організаційного забезпечення діяльності та безпеки судів Територіального управління Державної судової адміністрації України у Дніпропетровській області Євгенію Карпеко, начальник відділу кадрової роботи Територіального управління Державної судової адміністрації України України у Дніпропетровській області Олену Пунько, керівника служби регіональної інформаційно-технічної підтримки судових процесів ДП “ІСС” у Дніпропетровській області Сергія Овчарова, начальника управління державної служби Головдержслужби України у Дніпропетровській області Олену Молошну, заступника начальника управління державної служби Головдержслужби України у Дніпропетровській області Анатолія Набокова, адвоката Софію Матіяш, старшого викладача кафедри практичної психології Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля Тетяну Єрмолаєву.

Під час занять було вивчено такі теми:

-   Антикорупційне законодавство: міжнародні стандарти та їх запровадження в Україні. Виконання вимог Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції”.

-   Європейська система захисту прав людини. Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці. Закон України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини”. Правові позиції Європейського суду з прав людини, викладені в рішеннях Європейського суду з прав людини, які набули статусу остаточних.

-    Роз’яснення меж дії Закону України “Про державну службу” відносно помічників суддів, передбачених у Законі України “Про судоустрій і статус суддів”. Роз’яснення процедури прийняття та звільнення з посади помічника судді. Нормативно-правові підстави такого звільнення. Проблемні питання у застосуванні  Положення про помічників суддів загальної юрисдикції, затвердженого рішенням Ради суддів України від 25.03.2011, прийняття і звільнення на період декретної відпустки основного працівника.

-   Трудовий договір (тимчасові працівники, суміщення, сумісництво). Переведення на іншу роботу. Підстави та порядок розірвання трудового договору. Призначення та звільнення державних службовців, які перебувають на посаді тимчасово, на період відпустки постійного працівника (по вагітності та пологам, по догляду за дитиною).

-    Основні положення Закону України “Про судоустрій і статус суддів” від 7 липня 2010 року. Засади організації судової влади. Загальна характеристика судової системи України. Порядок зайняття посади судді суду загальної юрисдикції. Гарантії незалежності та самостійної суддівської діяльності. Статус судді в правовій державі (європейський та національний досвід). Порядок призначення суддів на адміністративні посади. Суддівське самоврядування: загальні засади, організаційні форми, порядок здійснення суддівського самоврядування. Дисциплінарна відповідальність судді. Підстави та порядок застосування до суддів дисциплінарної відповідальності. Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Служба дисциплінарних інспекторів. Відповідальність судді за порушення присяги та вимог щодо несумісності. Оскарження рішення в дисциплінарній справі стосовно судді. Вища рада юстиції: повноваження та їх здійснення в порядку, визначеному законом України “Про Вищу раду юстиції”. Інновації у судочинстві, проекти нових кодексів, змін до законодавства.

-   Суддівська винагорода. Стаж роботи на посаді судді, відпустки суддів.

-  Загальні правила ведення судового діловодства в місцевих та апеляційних судах. Передача справ на архівне зберігання. Дотримання вимог Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах. Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затверджене Рішенням Ради суддів України 26.11.2010 № 30.

-   Особливості захисту гідності, честі та ділової репутації фізичної особи в судовому порядку.

- Використання технічних засобів в роботі суду. Порядок роботи із VEB-порталом „Судова влада України”. Практичне використання системи комплексного інформаційного забезпечення “ЛІГА: ЗАКОН”.

-   Комп’ютерне діловодство і Національний стандарт України ДСТУ 4163-2003 “Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації”. Інструкція щодо користування персональним комп’ютером, затверджена наказом Державної судової адміністрації України від 10.01.2004.

-   Порядок ведення особових справ та трудових книжок суддів, працівників апарату суду. Порядок вилучення особової справи звільненого працівника з архіву у разі повернення його на роботу. Оформлення, внесення і зміна записів, облік та зберігання. Типові помилки, які допускаються під час внесення записів до трудових книжок та порядок їх виправлення.  

-   Праця та відпочинок жінок згідно з КЗпП України, Закону України “Про відпустки”. Порядок надання соціальних відпусток, ст.19 Закону України “Про відпустки”. Надання та компенсація відпусток суддям, працівникам апарату суду (основних, додаткових, за вислугу років). Організація роботи по виконанню вимог Закону України “Про охорону праці”.

-   Організація роботи зі зверненнями громадян. Закон України “Про звернення громадян”.  Специфіка розгляду заяв, звернень, скарг громадян у суді. Порядок прийняття та розгляду судових звернень громадян та здійснення контролю за їх розглядом. Розмежування звернень (запитів) відповідно до Закону України “Про звернення громадян” та Закону України “Про доступ до публічної інформації”.  

-   Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить суспільний інтерес, відповідно до  Закону України “Про доступ до публічної інформації” від 13 січня 2011 року № 2939–VI.    

-   Вивчення основних положень Закону України “Про державну службу”. Проходження державної служби в органах судової влади. Прийняття на роботу державних службовців. Особливості прийняття на державну службу, порядок проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців. Вимоги до складання автобіографії та особової картки П-2ДС.  Обчислення загального стажу державної служби. Порядок обчислення стажу суддям, державним службовцям та службовцям, в тому числі який дає право на одержання надбавки за вислугу років, додаткової відпустки, пенсії. Організація роботи із підвищення кваліфікації працівників апарату суду. Обговорення Закону України “Про державну службу” від 17.11.2011. Класифікація посад державної служби. Методика та особливості розробки профілів професійної компетентності посад державної служби в судових органах.

-   Порядок подання та заповнення декларацій про доходи, зобов’язання фінансового характеру та майновий стан державного службовця та особи, яка претендує на зайняття посади державного службовця, щодо себе та членів своєї родини.

-   Психологія діяльності працівника апарату суду. Засоби оптимізації міжособистісних стосунків працівників апарату суду. Психологічні та суспільні фактори, їх вплив на здійснення судочинства в судах. Запобігання ефекту професійного вигорання.

-   Етичні основи судової діяльності та професійна етика працівників апарату суду. Застосування правил поведінки працівників суду, затверджених рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року № 33.

-   Судова практика розгляду спорів про відшкодування майнової та моральної шкоди. Визначення судом розміру відшкодування моральної шкоди з врахуванням вимог розумності і справедливості.

 

Організаційні заходи щодо проведення підготовки забезпечено Дніпропетровським регіональним відділенням Національної школи суддів України (директор – Алла Баштанник).