У запорізькому національному університеті провели опитування в офлайновому режимі. Перевірити себе може кожен громадянин України, та виявити прогалини в правовій освіті. Як проходив диктант та які питання ставили запоріжцям.
Такий правовий диктант в Україні проводиться вдруге. Минулого року по всій Україні його написали лише 770 осіб. А сьогодні тільки 250 запоріжців прийшли до ЗНУ проходити тест в режимі офлайн.
Олена Деменева, експерт з проведення всеукраїнського правового диктанту у Запоріжжі: «Питання сформульовані юридично коректно щоб було зрозуміло про що йдеться мова і сформульовані дуже простою мовою особа від 14 до 99 років зрозуміє про що її питають. До кожного питання є три варіанти відповіді, людина здійснює ті відповіді повинна вибрати потрібну їй, і таким чином потім буде проходити оцінювання».
Питання для диктанту розробили вчені національної академії правових наук України, та вони розподіляються на блоки. В тесті є запинання з медицини, фінансів, з правової безпеки, з особистої та соціальної сфери життя, тобто все те, що кожен день трапляється у житті. До стін університету прийшли навіть практикуючі юристи. Перевіряти свої знання важливо, особливо коли кожен день працюєш в даній сфері, кажуть учасники заходу.
Юлія Берлінер, юрист: «Мне стало интересно проверить свой уровень правовой грамотности потому что я как специалист занимаюсь разными сферами права и думаю что могу быть как компетентна в некоторых областях так и не очень. Я надеюсь что я себя не подведу что у меня уровень окажется достойным а если нет тогда нужно что-то подтянуть какие-то знания. Сейчас много новшеств в законодательстве следует, наверное, будет что-то изучить чего не знаю».
Такий правовий диктант має не тільки індивідуальне значення для громадян. В більшому масштабі, це допоможе з реалізацією державних програм з підвищення рівня обізнаності в правовій сфері.
Руслан Волоковий, старший партнер юридичної фірми, член комісії правового диктанту: «На мою думку даний захід є дуже важливим в зв’язку і з тим що необхідно піднімати та покращувати рівень правоздатності наших громадян з метою захисту їх законних інтересів та прав. Даний захід дасть нам змогу зробити зріз знань населення серед різних верст».
Кожен учасник заходу отримає лист на пошту, в якому буде паспорт правового здоров’я та результати тесту. Таким чином можна дізнатися рівень знань, та покращити його, аби чітко розуміти коли твої права порушуються.