Судді Токмацького районного суду Петренко Л.В. та Ушатий І.Г. отримали сертифікати, які засвідчують що вони пройшли періодичне навчання суддів місцевих загальних судів Дніпропетровської, Запорізької і Кіровоградської областей з метою підвищення рівня кваліфікації на семінарі на тему: “Запровадження кримінальної юстиції відносно неповнолітніх в Україні” в місцевому регіональному відділенні Національної школи суддів України в місті Дніпропетровську.
Періодичне навчання пройшло 69 суддів місцевих загальних судів Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей.
Вітальними словами навчання відкрили суддя, секретар судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Дніпропетровської області Живоглядова Ірина Карлівна та директор Дніпропетровського регіонального відділення Національної школи суддів України Баштанник Алла Григорівна.
Для проведення семінару викладачами було запрошено: судді Апеляційного суду Дніпропетровської області Коваленко Ніна Василівна та Чернусь Катерина Петрівна, начальник приймальника-розподільника для дітей ГУ МВС України в Дніпропетровській області Чернов Валерій Іванович, директор Комишуваської загальноосвітньої школи соціальної реабілітації І – ІІ ступеня Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (Запорізька область, Оріхівський район, смт. Комишуваха) Ніконенко Лариса Михайлівна.
Під час семінару вивчено такі теми:
- Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх. Порядок призначення суддів, уповноважених здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх (ст. 18 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”).
- Поняття “приймальник-розподільник” та “школа соціальної реабілітації”. Особливості умов перебування неповнолітніх і малолітніх в спеціальних учбово-виховних установах.
- Деякі аспекти призначення покарання неповнолітнім та шляхи вирішення питань при застосуванні до цих осіб амністії. Застосування до неповнолітніх та осіб, які не досягли віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність (відповідно до ст. 498 Кримінального процесуального кодексу України) примусових заходів виховного впливу, визначення критеріїв обрання таких заходів.