27 червня 2018 року було залишено без руху позовну заяву Забари Наталії Анатоліївни, заінтересована особа Приазовська районна державна нотаріальна контора Запорізької області, про встановлення факту, що має юридичне значення.
«328/1609/18
2-о/328/66/18
УХВАЛА
іменем України
27 червня 2018 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Андрущенко О.Ю.,
розглянувши заяву Забари Наталії Анатоліївни, заінтересована особа Приазовська районна державна нотаріальна контора Запорізької області, про встановлення факту, що має юридичне значення,
встановив:
Забара Н.А., заінтересована особа Приазовська районна державна нотаріальна контора Запорізької області, про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме, встановити факт сумісного проживання Забари Н.А. та померлої Туяхової Л.І., яка померла 12.11.2017 року, за період з 16.03.2012 року по день смерті.
Вивчивши заяву та додані документи приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт.
Так, заявником як мету встановлення факту спільного проживання з померлою зазначено оформлення спадщини після смерті Туяхової Л.І.. Однак, до матеріалів заяви постанову нотаріуса про відмову в оформленні спадщини не додано. В той же час, з матеріалів справи вбачається, що місце реєстрації проживання заявниці та померлої повністю збігаються, що підтверджує відсутність перепон в оформленні спадщини.
Крім того, заява про встановлення факту, що має юридичне значення повинна відповідати загальним вимогам до позовної заяви, передбачених ст. 175 ЦПК України.
Пунктом 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв’язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Заявниця не зазначила свій реєстраційний номер облікової картки платника податків та не вказала код заінтересованої особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Згідно з п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Частиною 5 ст. 177 КПК України визначено, що позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів)
Відповідно до ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Заявницею всупереч вказаним вимогам до заяви додано копії письмових доказів, які не засвідчені у встановленому законом порядку, а сама заява не містить даних щодо осіб в яких наявні оригінали доказів, копії яких долучено до заяви.
Згідно з п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Заява зазначеного підтвердження не містить.
Дані обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Згідно з вимогами ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, приходжу до висновку про необхідність залишення заяви про встановлення факту, що має юридичне значення без руху з наданням строку на усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст. 175, 185, 260, 318 ЦПК України, суддя,
постановив:
Заяву Забари Наталії Анатоліївни, заінтересована особа Приазовська районна державна нотаріальна контора Запорізької області, про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без руху.
Надати заявниці строк п’ять днів, з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, а саме: вказати в заяві з якою метою слід встановити факт що має юридичне значення з долученням відповідних доказів; надати оригінали письмових доказів, а вразі надання засвідчених у встановленому законом порядку копії письмових доказів – зазначити у заяві особу (осіб) в яких знаходяться оригінали таких доказів; підтвердити, що нею не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Копію ухвали направити заявнику.
У разі невиконання вимог ухвали в зазначений строк заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя».
Суддя Андрущенко О.Ю..